ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

30 listopada 2022

Będziemy wróżyć, czemu nie.

Już błyszczą kocie oczy w mroku.

Taki dzień bowiem zdarza się

Raz jeden w całym roku.

 „Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

 

30 listopada 2022r. w Przedszkolu w Wylatowie zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to czas zabaw i wróżb, mocno osadzony w tradycji polskiej. W naszym przedszkolu od wielu lat pielęgnujemy zwyczaj organizowania zabawy andrzejkowej, urozmaiconej możliwością przebierania się dzieci w wymarzone kostiumy. W tym szczególnym dniu w obydwu grupach pląsały koty, duchy, strachy, czarodzieje i czarodziejki, a także postacie z bajek. Ale najważniejsze w tym dniu są oczywiście wróżby. Wróżono z butów, losów a także z wosku. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Chwile odpoczynku od zabaw i pląsów zapewniał dzieciom słodki  poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych wychowanków. Przy tej okazji dziękujemy Państwu za ogromne zaangażowanie, dzięki któremu dzieci będą mogły mile i słodko wspominać andrzejkowe szaleństwa. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.