CHRONIMY ŚRODOWISKO – 22 KWIETNIA – DZIEŃ ZIEMI

CHRONIMY ŚRODOWISKO – 22 KWIETNIA – DZIEŃ ZIEMI

24 kwietnia 2023

 

Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła te datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Pamiętajmy. Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie. Dlatego możemy, coś dobrego zrobić dla środowiska: np. zaplanować dzień bez samochodu – gdy tylko jest to możliwe zostawiajmy auto w garażu, korzystajmy częściej z roweru czy komunikacji miejskiej, poruszajmy się pieszo. Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać. Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach. Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!

W naszym przedszkolu  24 kwietnia 2023r. , zorganizowano Dzień Ziemi. Dzieci zbierały śmieci w worki, które były wykonane z materiałów recyklingowych oraz rozwiązywały różne zagadki. Było wesoło, kolorowo i edukacyjnie.