DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ

DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ

20 stycznia 2023

 

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?
Wiadomo- dzieci!

Zima na dobre zagościła za naszymi oknami, trudno ptakom w zimie zdobyć pokarm, zatem, trzeba wspierać skrzydlatych przyjaciół. Dzieci z grupy  Biedronki nasypały ziarenek do karmnika i wywiesiły kule tłuszczowe z ziarenkami dla sikorek. Potem oglądały ptaki za oknem – rozpoznawały je i nazywały. Były wśród nich różne, a najczęściej wróbelki i sikorki, które ze smakiem wszystko zjadały. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszych skrzydlatych przyjaciół, potrzebujemy ziarenek: zboża, płatki owsiane, suszone owoce, ziarna słonecznika, ziarna dyni czy po prostu gotowe mieszanki dla ptaków.                                                 

Całą zimę będziemy się troszczyć o ptaki, żeby spokojnie doczekały ciepłej wiosny.