DZIEŃ MAMY I TATY

DZIEŃ MAMY I TATY

30 maja 2022

Kocham Cię Mamo”

Kocham Cię Tato”

 

Dzień Mamy i Dzień Taty” to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. Mama i Tata, to pierwsze słowa każdego dziecka, które są synonimem miłości, dobra, ciepła i szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu i odwrotnie – dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i każdego taty, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Święta te ustalono po to, aby uhonorować rolę i znaczenie matki i ojca w rodzinie i społeczeństwie. Od wielu lat poeci i pisarze układają piękne strofy wierszy dla matek i ojców, które dzieci z głębi serca dedykują swoim rodzicom. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom również i w tym roku dzieci z Przedszkola w Wylatowie nie zapomniały o tym szczególnym dniu, który odbył się 30 maja 2022r. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych od wielu dni przygotowywały z okazji tego święta program taneczno – wokalno- recytatorski. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Z zapałem przygotowywały również z tej okazji upominki i laurki, które  wręczyły mamusiom i tatusiom w towarzystwie buziaków i najlepszych życzeń. Nasi goście głośno oklaskiwali występy przedszkolaków, nie kryjąc wzruszenia. Radosny nastrój udzielał się wszystkim. Po programie artystycznym dla wszystkich był słodki poczęstunek, kawa i herbata. A na  zakończenie uroczystości na dzieci czekały jeszcze różne niespodzianki m.in. bańki mydlane, malowanie twarzy, dmuchanie  baloników i wykonywanie z nich różnych przedmiotów oraz dmuchana  zjeżdżalnia. Było bardzo wesoło i uroczyście.      

 Mamy nadzieję, że ten dzień, na długo pozostanie w pamięci rodziców jak i naszych przedszkolaków. Podkreślić tu należy, że jest to dzień ważny nie tylko dla rodziców, ale także dla dzieci. Jest to czas, kiedy mogą one wyrazić swoją miłość. Pamiętajmy, by już od najmłodszych lat uczyć dzieci, aby Rodziców szanowały i kochały nie tylko od święta, ale także na co dzień…