DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia 2022

 

22 kwietnia  2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Ziemi’’. Jest to największe ekologiczne święto światowe. W tym dniu królował kolor zielony. Dzieci w swoich grupach oglądały filmiki, brały udział w konkursach oraz  zajęciach plastycznych . Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym co sprawia, że Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla niej, aby była szczęśliwa (czysta).
Dzieci przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci i na spacerze zbierały je z trawników i chodników do worka. To był wspaniały dzień. Na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci.                                                                                                                    Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie naszego środowiska.