FESTYN   RODZINNY

FESTYN RODZINNY

5 czerwca 2023

W  naszym przedszkolu odbył się Festyn  Rodzinny – pod hasłem : ,, Święto  Rodziny na  Sportowo – Mamo, tato baw się razem ze mną’, który trwał 2 dni. Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. W pierwszym dniu Festynu czyli 31maja 2023r. licznie zgromadziły się rodziny naszych wychowanków. Dyrektor serdecznie powitała rodziców , dzieci i zaprosiła do udziału w tej uroczystości  życząc wszystkim udanej zabawy. Na początku imprezy dzieci z obydwu grup zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Mamy  i Taty, który został nagrodzony gromkimi brawami. A w darze wdzięczności przedszkolaki obdarowały rodziców upominkami.

Po  radosnych przeżyciach  przyszła pora na różne atrakcje dla przedszkolaków  i ich rodzin. Była  Foto Budka, wspólne czytanie bajki, zabawy integracyjne i sportowe  dzieci z rodzicami, rodzinny konkurs plastyczny pt. ,, Ulubiona bajka mojego dziecka oraz Loteria Fantowa. Po zmaganiach sportowych przyszła pora na ucztę dla ciała: ciasto, kawa,  napoje, sałatki,  kiełbaski z grilla przygotowane przez rodzica p. Arkadiusza. Zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych, dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym oraz wielu atrakcjom. Wszystkim towarzyszył dobry humor, radość i  niekończące się rozmowy rodziców, natomiast dzieci z całym zaangażowaniem korzystały z atrakcji placu zabaw. Po tak atrakcyjnym dniu wszyscy z zadowoleniem powrócili do swoich  domów. Była to doskonała okazja na integrację całej społeczności przedszkolnej. W drugim dniu Festynu czyli 5 czerwca 2023r.  odbył się  mecz piłki siatkowej między rodzicami grupy ,, Mrówki’’ i grupy  ,, Biedronki’’. Miejscem spotkania było boisko sportowe w szkole podstawowej. Mecz poprowadziła p. pedagog, który zakończył się remisem. Pogoda nam sprzyjała, ale atmosfera była wspaniała. Uśmiechów na twarzach najmłodszych nie brakowało! Po zakończeniu spotkania  wszystkim zawodnikom p. dyrektor wręczyła pamiątkowe  medale   oraz  wspólny zwycięski puchar.                                  Serdecznie dziękujemy rodzicom z obydwu  grup  przedszkolnych za wspólną  zabawę, zaangażowanie, aktywną i otwartą postawę, życzliwość oraz zrozumienie.