GMINNY KONKURS RECYTATORSKI – POLSCY POECI DZIECIOM

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI – POLSCY POECI DZIECIOM

5 czerwca 2024

Dzieci z naszego przedszkola  wzięły  udział  w gminnym konkursie recytatorskim pt ,, POLSCY  POECI  DZIECIOM ‘’ w  dniu           5 czerwca 2024r.  , którego  organizatorem była  Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie oraz Przedszkole Niepubliczne Ochronka im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Mogilnie.  Celem ww. konkursu było: rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania sztuką recytacji, pielęgnowanie kultury języka ojczystego, dbałość o kulturę żywego słowa, stwarzanie dzieciom możliwości zaprezentowania  wartościowych utworów poetyckich, rozwijanie u dzieci postawy twórczej oraz pobudzanie ich wrażliwości artystycznej. Nasze przedszkolaki wystąpiły w składzie: Antoni Dawidowicz, Róża Hęś i  Julita Pawela.  Antoni Dawidowicz zajął III miejsce. Dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Brawo dzieci , dziękujemy za wspaniały występ.