FILHARMONIA W PRZEDSZKOLU

FILHARMONIA W PRZEDSZKOLU

23 maja 2023

25 października 2022r. gościliśmy w naszym przedszkolu mobilną wspaniałą Filharmonię Pomorską z Bydgoszczy, która zaprezentowała  koncert muzyczny  pt. „ Bach i Beethoven to fajne chłopaki”.  Dzieci obserwowały na żywo instrumenty takie jak : skrzypce, wiolonczelę oraz  pianino. Odbył się pokaz gry na każdym z tych instrumentów indywidualnie, a dzieci mogły same zobaczyć, że gra na takich instrumentach wymaga wiele pracy, a czasem siły.  Artyści wprowadzili dzieci w świat pięknej i niezwykłej muzyki, a one z zachwytem słuchały jej, za którą podziękowały wspaniałymi oklasami 🙂                                                      Na koniec spotkania, w związku z  akcją ,, Cała Polska czyta dzieciom”  pani przeczytała krótką bajkę.

 

 

We wtorek  23  maja 2023r. w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność wysłuchać  audycji muzycznej Filharmonii Pomorskiej ,,W maju, jak w muzycznym gaju’’.  Głównym celem koncertów edukacyjnych jest rozwijanie wyobraźni muzycznej, zapoznanie z podstawowymi informacjami  z zakresu wiedzy o muzyce, instrumentach muzycznych oraz twórczości kompozytorów. Wszystko przekazywane jest w formie zabawowej, z elementami wspólnego grania, śpiewania oraz  interakcji słuchacze – wykonawcy. Dzisiejszy koncert – kolejna lekcja edukacyjna przybliżająca dzieciom świat muzyki jazzowej, dźwięków, zapoznająca z instrumentami oraz zachęcająca młodych słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie. Dodatkowo dzieci rozpoznawały, nazywały instrumenty, których dźwięki rozbrzmiewały podczas koncertu oraz rozwiązywały zagadki muzyczne. Na koniec spotkania pani przeczytała dzieciom bajkę.  

Życzymy sobie, aby już od najmłodszych lat dzieci pokochały instrumenty i muzykę z nich wydobywającą, rozwijając swoją wrażliwość i wyobraźnię muzyczną.        

        Z  utęsknieniem czekamy już na kolejny koncert w nowym roku szkolnym…