MALI PIEKARZE W GRUPIE ,,ZAJĄCZKI”

11 grudnia 2020

Dzieci z grupy ,, Zajączki” w dniu 11 grudnia 2020r. na zajęciach kulinarnych  wcielili  się w role piekarzy. Zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki . Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, zwierzątek, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni.Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.