MAMY CZYTAJĄ DZIECIOM BAJKI W PRZEDSZKOLU

MAMY CZYTAJĄ DZIECIOM BAJKI W PRZEDSZKOLU

23 maja 2024

Książka jest nieocenionym źródłem wiedzy a jej częste czytanie wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. Wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze. Dlatego, aby jeszcze bardziej zainteresować dzieci książkami, nauczycielki grup postanowiły  wzbogacić i bardziej uwidocznić kącik czytelniczy. Z tej okazji dzieci z grupy:  Liski  i  Żabki zaprosiły w dniu 15 maja 2024r.  do  sali  mamę Marcelinki i Madzi Panią Monikę oraz  16 maja 2024r. mamę Julitki Panią Asię , które przyniosły z domu swoje  książeczki i przeczytały  je. Przedszkolaki  z zaciekawieniem  słuchały  czytanego tekstu.  Nasi goście, nie tylko przeczytali bajkę , ale równie chętnie podjęli rozmowę z dziećmi na temat wysłuchanej historii. Dzieciom bardzo spodobał się pomysł czytania bajek przez mamy, na który zawsze niecierpliwie czekali. Dlatego mamy nadzieję, z pomocą rodziców kontynuować podjęty zamysł.

Bardzo serdecznie dziękujemy mamom za poświęcony nam czas.

 

 

 Kolejnym gościem, który przeczytał przedszkolakom książeczkę w dniu 23 maja 2024r. , była mama Amelki – Pani Ania. Po wysłuchaniu bajki dzieci  wraz z Panią Anią pozowały do wspólnej fotografii.