MRÓWKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

MRÓWKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

23 września 2022

 

W dniu 21 września  2022r. w najstarszej grupie dzieci obchodziły Dzień Przedszkolaka. Pani Ela  przygotowała dla dzieci mnóstwo atrakcji.  „Pracowite  Mrówki” musiały wykazać się spostrzegawczością i sprawnością palców i dłoni podczas nakręcania właściwych nakrętek na śrubki.  W tej konkurencji dziewczynki okazały się tak samo dobre jak chłopcy. Potem chłopcy uczestniczyli w nakrywaniu do stołu i udowodnili, że potrafią liczyć oraz dobrać właściwe naczynia do zaproponowanych dań. W dalszej części zadań Mrówki wykazały się dużą wiedzą na temat „Jak dbać o zdrowie w nadchodzącą jesień”. Kolejną niespodzianką był udział   dzieci   w Quizie „Jak dobrze znam swoje przedszkole?” . Okazało się, że ich wiedza o przedszkolu zasługuje na duże brawa. Były również konkursy pracy zespołowej. Na koniec Starszaki udowodniły, że potrafią prawidłowo i bezpiecznie posługiwać się nożyczkami i rozcięły, a potem ułożyły obrazek z nadchodzącą porą roku- jesienią. Wielką radość podczas tego dnia sprawiły dzieciom  tańce i zabawy przy wesołych utworach i piosenkach dla dzieci. A prawdziwym hitem okazała się piosenka „Krecik Zielony ma berecik” , która była zapowiedzią zabawy „Jak dobrze się znamy”. W ciągu ,,Dnia Przedszkolaka” nasze  Mróweczki uwijały się jak w mrowisku, a wesołe śmiechy było słychać w całym przedszkolu.