,, SZKOŁA, PRZEDSZKOLE  DO  HYMNU ”

,, SZKOŁA, PRZEDSZKOLE DO HYMNU ”

10 listopada 2022

11  listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właściwie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska  odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy 104 rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla   Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania,  które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki zaprezentowali wiersze i piosenki związane ze świętem naszej Ojczyzny. Tym samym słowem i piosenką oddali szacunek  symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość  do Ojczyzny. Tego dnia  również wzięliśmy udział w akcji,, Szkoła, przedszkole do hymnu’’. Dzieci  dokładnie o godz. 11.11 wspólnie odśpiewały ,, Mazurka Dąbrowskiego ‘’, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które  w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.