NOWINKI PRZEDSZKOLNE W GRUPIE ,, MRÓWKI” I W GRUPIE ,, BIEDRONKI”

NOWINKI PRZEDSZKOLNE W GRUPIE ,, MRÓWKI” I W GRUPIE ,, BIEDRONKI”

6 września 2022

Droga Mamo, Drogi Tato!

1 września 2022 r. już nadszedł, a Wasze dziecko rozpoczęło niezwykle ważny etap w swoim życiu. To jest wyjątkowa chwila również dla Was. Pojawi się wzruszenie, łzy oraz stres. Te wszystkie uczucia są normalne  i każdy Rodzic je przeżywa. Pamiętajcie nie jesteście sami. 

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to bardzo dobra decyzja i nie pozwólcie, aby Wasze dziecko zauważyło Wasz niepokój, czy wahania. Początki są trudne dla Was, Waszych dzieci i  także dla Nas – nauczycieli. Jednak pozytywne nastawienie i zrozumienie oraz współpraca zaowocuje uśmiechem na twarzy Waszego dziecka.

Zachęcamy dzieci i rodziców do częstego zaglądania na naszą stronę, gdzie będziemy zamieszczać aktualne informacje oraz  zdjęcia.

 

 

            O  nas

 Witajcie przedszkolaki
w naszym przedszkolu Mrówki się nazywamy
i w przedszkolu często bywamy.
Wszyscy nas tu dobrze znają i od zawsze za odwagę podziwiają.

Cześć, to my „Pracowite Mrówki” wspaniała gromada 5 i 6 – latków.
Wychowawcą grupy jest pani  Ela. Grupa liczy 25 dzieci, w tym 10 dziewczynek i 15 chłopców. Już kolejny rok chodzimy do przedszkola  i   czujemy tu się wspaniale. Jesteśmy koleżeńscy, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się wszystkim, co nas otacza. Wszyscy  bardzo lubimy różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej  jak i na placu zabaw. Do ulubionych  należą również zabawy rytmiczne, taneczne przy muzyce. Chętnie uczymy  się zasad zgodnego współżycia w grupie. Staramy się być samodzielni. Z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubimy zabawy  w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, które odbywają się zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego  na programie edukacji przedszkolnej ,, Odkrywam siebie i świat’’– pani J.Pytlarczyk, zajęciami dodatkowymi oraz wyjściem do ogrodu, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co  zdobywamy nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu poszerzamy wiedzę , rozwijamy swoje zainteresowania. Przed nami bowiem ważne wyzwanie – za rok powita nas szkoła więc poznajemy litery, liczby, rozwiązujemy zagadki i rebusy.

 Lubimy tu przychodzić, bo każdy dzień to nowe i ciekawe wyzwania.

 Z nauczycielem można umawiać się na indywidualne konsultacje co tydzień w każdą środę od godziny  7.00.  do  8.00              

 

 

 

 

               O  nas

 

                                                                                                         WITAMY, JESTEŚMYBIEDRONECZKI”

   Nasza grupa liczy 20 dzieci wśród których jest 11 dziewczynek i 9 chłopców. Jesteśmy grupą 3-4- 5 latków. Znamy się już dobrze i lubimy ze sobą przebywać  i z radością poznajemy  i zaprzyjaźniamy się z nowymi dziećmi, które od września są w naszej grupie. 
     Grupą opiekuje się nauczycielka pani Dorota. Pomaga nam pani Justyna, która zawsze dba o nasze brzuszki i o naszą salę. Mamy zabawy uspakajające, odprężające przy muzyce relaksacyjnej oraz inne zabawy skupiające uwagę.
     W tym roku szkolnym nasza praca będzie oparta na programie „ Odkrywam siebie i świat’’ – pani J. Pytlarczyk. Będziemy skupiać się na wszechstronnym rozwoju poznawczym dziecka opartym na koncepcji poznawania otaczającego nas świata, pozwalająca na rozbudzenie naturalnych zainteresowań dzieci.
     W ciągu dni upływających na zabawie mamy również miejsce na zajęcia z    j. angielskiego  prowadzonego  przez p. Natalię.  Na zajęciach uczymy się śpiewać, malować i tańczyć. Poprzez zabawy logopedyczne rozwijamy naszą mowę w czasie ciekawych zabaw rozwijających aparat artykulacyjny.
     W pracy dydaktyczno – wychowawczej będziemy nadal korzystać z zabaw ruchowych wg Klanzy, W. Sherborne, C.Orffa, R.Labana, Kniessów oraz wprowadzać elementy Metody Dobrego Startu, będziemy stosować elementy met. Gruszczyk – Kolczyńskiej by rozwijać umiejętności matematyczne. Kontynuujemy  elementy „Bajkoterapii” przeciwdziałając agresji i niepożądanym zachowaniom. 
    Mamy dużą nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie nam  w wiele ciekawych i niezapomnianych przeżyć. Będzie obfitował w niezapomniane wspaniałe chwile spędzone wspólnie. A praca przyniesie nam radość z poznawania pięknego świata.

 Z nauczycielem można umawiać się na indywidualne konsultacje co tydzień w każdy wtorek od godziny  7.00.  do  8.00