PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE    ,,PSZCZÓŁKI”

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE ,,PSZCZÓŁKI”

19 października 2020

Pasowanie na Przedszkolaka jest uroczystością, która wzmacnia więź dziecka z przedszkolem, dając mu poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej.

    Dzień 19 października był wyjątkowy. Finał przygotowań do „PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA ” w Grupie ,,PSZCZÓŁKI” osiągnął punkt kulminacyjny. Wszystko dopięte zostało na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał, kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka uroczystość.
Tego dnia przedszkolaki wraz ze swoją wychowawczynią zebrali się w swojej sali. Uroczystość rozpoczął występ dzieci, które już kolejny rok chodzą do naszego przedszkola.
P
rzedszkolaki poprzez wykonywanie kolejnych zadań próbowały udowodnić, że: „…nie chcą leniuchować,chcą bawić się i pracować…”.
Po udowodnieniu wszystkim zebranym, że w przedszkolu można się świetnie bawić i dużo nauczyć, przyszła pora na ślubowanie. Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty…” tymi słowami rozpoczynał się tekst przysięgi deklamowanej przez dzieci. Przedszkolaki ślubowały też posłuszeństwo swojej pani oraz grzeczną zabawę i pilną naukę. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Symbolem przyjęcia w poczet przedszkolaków było dotknięcie ogromną kredką ramienia dziecka przez panią DYREKTOR PRZEDSZKOLA. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek.
Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci i nauczyciela.

 Przedszkolakom życzymy wiele radości oraz samych pogodnych i wspaniałych chwil w gronie kolegów.