PASOWANIE  NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE    ,,ZAJĄCZKI”

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE ,,ZAJĄCZKI”

16 października 2020

Występy publiczne dzieci w formie przedstawień i uroczystości stanowią bardzo ważny element życia przedszkolnego. Dzieci uczą się pokonywać nieśmiałość i prezentować publicznie własne umiejętności, nabywają w ten sposób wiary w siebie, uczą się, że ich praca włożona w naukę wierszy, piosenek, w przygotowania do występu ma określony cel i przynosi zamierzony efekt, co zachęca dzieci do dalszej nauki.

Bardzo uroczystym i zarazem najważniejszym świętem dla dzieci z grupy najmłodszej
ZAJĄCZKI , było PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, które odbyło się 16 października 2020 r.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przez panią wychowawczynię.
Maluszki stanęły na wysokości zadania. Chociaż do przedszkola uczęszczają dopiero drugi miesiąc , to z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Śpiewały przedszkolne piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki.
PANI DYREKTOR za pomocą dotknięcia                      „ zaczarowaną niebieską kredką” każdego malucha, dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka. Miłym akcentem było wręczenie wychowankom upominków – książeczek i dyplomów, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat w przedszkolu.

Miejmy nadzieję, że dzieciom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości na długo utkwi ten dzień w pamięci.
Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.