POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

21 marca 2023

 

21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny, to kolejna wyjątkowa data w Kalendarzu imprez naszego przedszkola. Do tego wydarzenia, dzieci z nauczycielkami, a nawet rodzicami przygotowywały się dużo wcześniej. W przedszkolu uczyły się piosenek, wierszy, okrzyków powitalnych. Na spacerach szukały, różnymi zmysłami,  zwiastunów oczekiwanej pory roku.

W swoich salach  dzieci 3,4,5-letnie oraz 5,6 – letnie założyły “zielony ogródek” i pielęgnują go wg ustalonych zasad. Zielone nowalijki wykorzystają do wiosennych kanapek. W domach, z pomocą rodziców, dzieci kompletowały na ten dzień garderobę w kolorze zielonym.

Tego dnia, już od rana dopisywał dzieciom humor. W przedszkolu zrobiło się wiosennie. Do wyzwolenia radosnej atmosfery rozbrzmiewały dźwięki “Czterech Pór Roku – Wiosna” A. Vivaldiego (klasyka dla dzieci). Po śniadaniu, przedszkolaki z obydwu grup spotkały się na dużej sali. Tam czekała na nich niespodzianka – był to występ iluzjonisty, który oczarował wszystkich przedszkolaków swoimi sztuczkami. Na koniec pokazu głośno wypowiedział wiosenne “czary – mary”. Zaklęcie miało “moc”. Zza chmur wyjrzało słoneczko, więc nastąpiły przygotowania do wyjścia na spacer uliczkami Wylatowa w wiosennym korowodzie. Trzymając w ręku kolorowe  kwiaty itp., ze śpiewem na ustach, dzieci oznajmiały, że to właśnie dziś jest Pierwszy Dzień Wiosny.

 Ten dzień upłynął nam w atmosferze niezapomnianych wrażeń i dostarczył dzieciom wiele radości.

    Życzymy wszystkim, aby Wiosna nie ustępowała już zimie i ogrzewała promieniami słońca, cieszyła śpiewem ptaków i kolorami kwiatów.