POŻEGNANIE ZIMY- POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

21 marca 2022

21 marca 2022r. przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do powitania wiosny

,, Marzanno, Marzanno

TY zimowa panno!

Ciebie  pożegnamy

Wiosnę przywitamy !’’

Tymi słowami i z Marzanną dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na spacer, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością, a mianowicie wiosnę.

Barwny korowód przedszkolaków wyruszył nad pobliską rzekę, by przepędzić panującą zimę.

Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy- słomianą kukłę Marzannę obydwie grupy uroczyście pożegnały.

Dzieci głośnym DO WIDZENIA próbowały wystraszyć zimę, a następnie przy wspólnym śpiewie spalono Marzannę nad rzeką.

Mamy nadzieję, że upragniona przez dzieci wiosna rozgości się u nas na dobre.