SPOTKANIE Z POLICJANTEM

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

21 września 2022

20 września 2022r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem – p. Magdą  z  Komisariatu Policji w Mogilnie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani Magda, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Pani Magda zaprezentowała również – ku wielkiej radości dzieci – sygnał syreny policyjnej. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty  pani  Magda  wręczyła dzieciom odblaski  i przeczytała bajkę. Przedszkolaki podziękowały  pani  Magdzie  oklaskami  za miłe spotkanie.