SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

25 stycznia 2023

25 stycznia 2023r. odwiedziła nas policjantka i poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia dla przedszkolaków. Dzieci dużo wiedzą o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach, ale zawsze warto powtarzać i utrwalać wiedzę, zwłaszcza pod okiem osoby kompetentnej. Przypomnieliśmy sobie zadania policji, wygląd munduru, wyposażenie policjantki na służbie, a także rodzaje pojazdów policyjnych. Wiemy też, że policjantce może czasami w pracy pomagać pies, a także koń. Dzieci zadawały pytania, ale też dzieliły się swoją wiedzą na temat bezpiecznych i niebezpiecznych sytuacji w życiu oraz sposobów wzywania pomocy. Nasze przedszkolaki znają telefony alarmowe, przypomniały sobie zasadę ograniczonego zaufania wobec osób obcych. Dzieci były bardzo aktywne, chętnie brały udział w zajęciach, prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania prowadzącej. Podziękowaliśmy naszemu Gościowi i zrobiliśmy zdjęcia na pamiątkę tego ciekawego i ważnego spotkania.