SPOTKANIE Z ROLNIKIEKM

SPOTKANIE Z ROLNIKIEKM

26 stycznia 2023

  26 stycznia 2023r. w ramach cyklu spotkań z ludźmi, którzy wykonują ciekawy zawód, dzieci z grupy „Mrówki” miały przyjemność dowiedzenia się od Tatusia Agaty P., Pana Pawła na czym polega zawód rolnika. Dzieci były bardzo ciekawe, zadawały pytania, dowiedziały się jaką wykonuje pracę w polu w zależności od pory roku i przy zwierzętach, jakie  pomagają  mu przy tym przeróżne maszyny i urządzenia oraz jakie ma znaczenie praca rolnika dla mieszkańców wsi jak i miast. Pan Paweł podkreślił, że praca rolnika wymaga dużo siły i cierpliwości. Trwa przez cały rok. Dzięki pracy gospodarzy możemy korzystać m.in. z takich dóbr, jak mleko czy mąka. Na zakończenie spotkania Tata Agaty rozdał dzieciom odblaski z traktorem i pozwolił wejść za kierownicę i obejrzeć jego wnętrze. Serdecznie dziękujemy za wizytę i ciekawe spotkanie.