ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada 2023

                

 

 

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Jest to stosunkowo młode święto ustanowione w  2002 roku. Data nie jest absolutnie przypadkowa, gdyż właśnie wtedy przypadła 100 rocznica powstania maskotki. W przedszkolu jest to dzień, którego nie można pominąć w kalendarzu świąt  nietypowych. W  tym roku już w dniu 24 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym  przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ubrane w koszulkę ze swoim przyjacielem – misiem lub z misiowymi akcesoriami np. opaską. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie„. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.