Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w przedszkolu.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w przedszkolu.

3 kwietnia 2024

 3 kwietnia 2024r. obchodząc ten dzień w przedszkolu, chcieliśmy wyjaśnić dzieciom co to jest autyzm, co zmienia, a przede wszystkim pomóc budować odpowiednią, otwartą i akceptującą postawę. Jeśli dziecko nie rozumie pewnych zachowań dzieci z autyzmem – interpretuje je samodzielnie, często dochodząc do błędnych wniosków.

Warto zatem przygotować dzieci na trudności czy różnice w nawiązywaniu przyjaźni z takimi osobami. Przecież to całkiem możliwe, że osoba z autyzmem będzie unikać kontaktu wzrokowego, źle reagować na szybki ruch czy też nie będzie komunikować się werbalnie. Warto wskazać dziecku jak zaprosić taką osobę do zabawy, jak jej pomóc w trudnej chwili. W świecie wciąż brakuje zrozumienia dla tego zaburzenia.  Szczerze wierzymy, że budując empatyczną postawę u dzieci na etapie przedszkola, sprawimy, że wyrosną z nich mądrzy dorośli!