ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia 2024

Światowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

Z okazji tak bardzo ważnego święta na znak przyjaźni i szacunku nasze dzieci  z grup: Żabki i Liski ubrały się w kolor zielony. Wcześniej odbyły się też zajęcia , na których dzieci miały okazję przypomnieć sobie podstawowe informacje o Ziemi oraz poznać przyczyny jej nieustannej degradacji. Podczas zabaw i wykonywania różnorodnych zadań z zakresu ekologii dowiedziały się dlaczego i w jaki sposób należy dbać o planetę, na której żyjemy, jak również tego, że Ziemia z jej darami jest naszym wspólnym dobrem. W tym dniu  członkowie  z Klubu Twórczych Rodziców przedstawili wraz z dziećmi teatrzyk pt. ,,To i owo o ekologii’’. Po uroczystości grupa Liski wyruszyła wraz z wychowawczynią sprzątać teren wokół przedszkola. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki będą o tym pamiętać przez cały czas. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń i uśmiechu, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.