URODZINY ŻABEK I LISKÓW

URODZINY ŻABEK I LISKÓW

6 czerwca 2024

Filharmonia Pomorska im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy w  ramach swoich działań edukacyjnych już po raz kolejny dotarła do naszego przedszkola w dniu urodzin grup: ŻABEK i LISKÓW  – 6 czerwca 2024r. z koncertem pt. ,,Lato z radiem’’. Koncert ten  dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń. Dzieci oprócz doskonalenia uważnego słuchania utworów poznały też cały wachlarz barw brzmieniowych instrumentów i przyjrzały się ich budowie. Spotkania z Muzyką są dla przedszkolaków szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań. Pozwalają obcować z  muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków,  wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką. Po koncercie dzieci zjadły urodzinowy tort, a potem świetnie bawiły się na placu zabaw , uczestnicząc w różnych konkurencjach sportowych, malowały na folii. Na koniec dnia dzieci otrzymały upominki z okazji Urodzin i Dnia Dziecka.