WARSZTATY PSZCZELARSKIE      ,, PSZCZOŁY NASI MALI PRZYJACIELE”

WARSZTATY PSZCZELARSKIE ,, PSZCZOŁY NASI MALI PRZYJACIELE”

29 maja 2024

Kto mieszka w ulu?, Dlaczego pszczoły żądlą ?, Ile żyje pszczela królowa? Co jedzą pszczoły?, Co to jest podkurzacz ?, Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu? … Na te i wiele innych pytań nasze Przedszkolaki poznały odpowiedzi na niezwykłych  warsztatach edukacyjnych  ,,Pszczoły nasi mali przyjaciele” prowadzonych przez  prawdziwą pszczelarkę , Panią Natalię, które odbyły się 29 maja 2024r.  Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka, a także odpowiedni strój do pracy z pszczołami. Zobaczyły tradycyjny ul oraz wysłuchały ciekawych opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały: zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz produkty tworzone przez pszczoły: miód, wosk. Wiele radości wśród dzieci wzbudziła możliwość przymierzenia stroju pszczelarza. Na koniec zajęć każdy uczestnik warsztatów degustował  miód. Było  to  niezwykłe  doświadczenie dla naszych dzieci , które wywołało na ich twarzach żywe emocje oraz szerokie uśmiechy.

Dziękujemy  Pani Natalii  za ciekawe  warsztaty, które odbyły się w wspaniałej atmosferze.