WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

5 kwietnia 2023

Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku. I wielka miłość rośnie w nas.

Miłość do ludzi, do przyrody. W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra.

W dniach 4 i 5 kwietnia 2023r.  odbyła się niecodzienna  uroczystość – Poranek Wielkanocny w grupach: Mrówki i Biedronki. WIELKANOC – inaczej Niedziela Wielkanocna i najważniejsze Święto Chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z obchodami świąt wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych, takich jak śniadanie wielkanocne, pisanki, Śmigus-Dyngus czy palmy wielkanocne. W tradycję naszego przedszkola wpisał się poranek wielkanocny, przygotowany wspólnie przez dzieci, nauczycieli i personel przedszkola. Zaproszonych gości oraz wszystkich obecnych na uroczystości powitała dyrektor Wiesława Michalak, podkreślając znaczenie Świąt Wielkiej Nocy w życiu każdego człowieka. W świąteczny nastrój  wprowadziły  nas dzieci  z interesującym  programem słowno- muzyczno-tanecznym –  ,,Wielkanocna przygoda’’ .

Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne tradycje polskie niezmienne pozostały. Wszystkim uczestnikom poranka wielkanocnego udzielił się miły, świąteczny nastrój:  składanie życzeń, wykwintny smak mazurków i bab wielkanocnych. Na koniec spotkania radosną chwilą  było szukanie  koszyczków, a tym samym nawiązanie do polskiej tradycji. Wspólne świętowanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich wychowanków.