WITAMY  W  PRZEDSZKOLU  W  NOWYM ROKU  SZKOLNYM  2022 / 2023

31 sierpnia 2022

Serdecznie witamy Przedszkolaków oraz ich Rodziców u progu nowego roku szkolnego 2022/2023.
Z zapasem sił, bagażem wakacyjnych przeżyć i masą ciekawych pomysłów ruszamy do pracy. Szczególnie ciepło witamy dzieci i rodziców po raz pierwszy przybywających do naszego przedszkola. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie. Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola.

Dyrektor  i Pracownicy  Przedszkola

PODSTAWOWA  WYPRAWKA  PRZEDSZKOLAKA

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 tj. w  czwartek prosimy o przyniesienie podstawowych rzeczy osobistych dziecka:

–  kapcie (podpisane) wygodne,  łatwe do samodzielnego zakładania – zapinane na rzepy lub gumkę, na bezpiecznej podeszwie.

odzież zamienną na wypadek zabrudzenia czy zmoczenia (spodnie, bluzka, majteczki, skarpetki), którą należy zostawić w szatni.

–  opakowanie chusteczek higienicznych (w pudełku kartonowym oraz mokrych chusteczek ( tylko 3 latki )

Uwaga!  WSZYSTKIE  RZECZY  OBOWIĄZKOWO  PROSIMY PODPISAĆ  !!!

DRODZY  RODZICE,

JAK  PRZYGOTOWAĆ  SWOJĄ  POCIECHĘ  DO  ROZŁĄKI  I  ZASAD  PANUJĄCYCH  W  PRZEDSZKOLU?

• Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je,  jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
  • Spacerujcie w pobliżu przedszkola, pozwólcie oswoić się dziecku z budynkiem przedszkola.
  • Kupujcie razem z dzieckiem wyprawkę przyszłego przedszkolaka – jeśli dziecko samo wybierze kapcie, ubranka wtedy przychodząc do przedszkola we wrześniu będzie miało coś swojego, co do niego należało wcześniej i będzie mu łatwiej.
  • Pozwólcie dziecku oglądać wszystko, co wspólnie kupiliście, tyle razy ile zechce.
  • Przygotujcie dziecko na to, że będzie odpoczywać w przedszkolu.

Uczcie dzieci poprzez zabawę czynności związanych z samoobsługą (zgłaszanie potrzeb fizjologicznych i załatwianie ich w toalecie, mycia rączek, picia z kubeczka i posługiwania się łyżeczką, samodzielnego jedzenia, zdjęcia i założenia kapci, części ubrania).Są to dla dziecka umiejętności bardzo pomocne w codziennym życiu przedszkolnym

RADY  NA  PIERWSZE  DNI  W  PRZEDSZKOLU

Drogi Rodzicu,

• stosuj w przedszkolu krótkie pożegnania,
  • nie okazuj dziecku własnych rozterek zostawiając je w przedszkolu, (przekazujesz im wtedy swoje lęki),
  • przygotuj dla dziecka wygodny strój do samodzielnego ubierania, który można pobrudzić,
  • nie wyręczaj dziecka nawet, gdyby wykonywało określone czynności niezdarnie i długo,
  • jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, postarajcie się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata (rozstanie z nim jest często mniej bolesne),
  • stopniowo, wraz z rosnącą gotowością dziecka do pozostawania w przedszkolu przedłużaj jego czas pobytu w placówce,
  • przygotuj dodatkowe ubrania, uprzedź dziecko, że gdy pobrudzi lub zmoczy ubranie, będzie przebrane  lub samodzielnie może  przebrać się  w czyste. Jeśli dziecko zabrudzi ubranie nie miej do niego pretensji i staraj się  nie krytykować dziecka,
  • w rozmowach o przedszkolu staraj się podkreślać jego  dobre  strony, ale nie odbieraj dziecku prawa do własnej oceny życia przedszkolnego. Dobrze jest pozwolić dziecku się wyżalić, wysłuchać jego relacji, podtrzymać je na duchu.
  • warto też rozpoznać trudne sytuacje i podkreślać, że podczas  nieobecności mamy/taty dziecko powinno szukać pomocy u swoich pań.

Prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej.