WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

23 listopada 2022

23.11.2022 r.  dzieci  z  grupy  „ Biedronki ”  i  ,, Mrówki’’ wybrały się na wycieczkę autokarową do fabryki bombek w Gnieźnie. Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły jak powstają bombki. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie bombek w pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem dmuchania bombek, a następnie z etapem „srebrzenia”, gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”, gdzie miały okazję obserwować panie, które malowały i ozdabiały brokatem bombki według różnych wzorów. Dzieci z zachwytem podziwiały wykonywane w fabryce ozdoby choinkowe. Na koniec wycieczki dzieci wraz z opiekunami zakupiły dodatkowo różnorodne ozdoby w tutejszym sklepie. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w nadchodzącą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.