WYCIECZKA DO LASU – SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

WYCIECZKA DO LASU – SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

17 września 2021

Piątek 17 września  2021r. dla przedszkolaków z grupy Misie oraz  Wiewiórek z Wylatowa był dniem pełnym wrażeń. Dzieci zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu w Miradzu. Na miejscu na dzieci czekał Pan leśnik. Przedszkolaki z Panem leśnikiem wybrały się wyznaczonym szlakiem na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci  podziwiały przyrodę , rozróżniały poszczególne gatunki drzew.

Ta wycieczka to świetna obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrody zbierały „skarby”, które są w lesie: kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.

Dzięki uprzejmości Pana leśnika z Nadleśnictwa Miradz dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Przedszkolaki spędziły miło czas na świeżym, czystym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy szanować oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami przedszkolaki wróciły do przedszkola.

Składamy serdecznie podziękowania Panu Pawłowi z Nadleśnictwa Miradz za to piękne spotkanie  i mile spędzony czas.