WYCIECZKA DO LASU

WYCIECZKA DO LASU

27 września 2022

We wtorek 27 września dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do lasu w Miradzu. Głównym celem wizyty w lesie było poznanie  pracy leśniczego, bezpośredni  kontakt  z przyrodą oraz pogłębienie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie.
Pan Paweł  wyruszył z nami na spacer leśnymi dróżkami, w ciekawy i przystępny sposób przybliżył dzieciom zagadnienia związane z florą i fauną lasu. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały ,, skarby’, które pani Jesień zostawiła w lesie.   Główne były szyszki i żołędzie. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków, rozbudziła zainteresowania otaczającą przyrodą oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym  powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.