WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUPY ,, MRÓWKI” DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WYLATOWIE

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUPY ,, MRÓWKI” DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WYLATOWIE

14 czerwca 2023

Fakt pójścia do szkoły stanowi bardzo ważny moment w życiu dziecka i to, w jakim stopniu dziecko poradzi sobie w nowej rzeczywistości zależy od stopnia  jego dojrzałości szkolnej. Dlatego też dla ważnym elementem maksymalnego złagodzenia stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły jest nawiązanie i systematyczne utrzymywanie  kontaktów ze Szkołą Podstawową w Wylatowie, która mieści się niedaleko naszego przedszkola i zdecydowana większość  absolwentów naszej placówki uczęszcza właśnie do tej szkoły. Spotkanie odbyło się 14 czerwca 2023r. w szkole, gdzie dzieci z grupy ,, Mrówki’’ poznały budynek szkoły i boisko sportowe. Z zainteresowaniem oglądały klasy, gdzie mogły zobaczyć jak w czasie lekcji uczą  się ich koledzy. Same na chwilę zamieniły się w uczniów, zajmując miejsce w ławkach starszych koleżanek i kolegów. Dzieci zapowiedziały, że chętnie przyjdą do szkoły we wrześniu.