XVII MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

XVII MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

25 maja 2024

Na stadionie miejskim w Mogilnie, przy ul. Mickiewicza  odbyła się XVII Międzyprzedszkolna  Olimpiada Sportowa przedszkolaków z  terenu gminy Mogilno, organizowana przez Przedszkole nr 1 im. Janusza Korczaka w Mogilnie. W olimpiadzie uczestniczyło 13 zespołów  dzieci  w  wieku od    5 -6 lat. Celem imprezy było rozwijanie sprawności ruchowej, propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci i propagowanie sportu jako aktywnego wypoczynku. Zawody rozpoczęły się od rozgrzewki prowadzonej przez organizatorów olimpiady. Zmagania sportowe budziły wśród dzieci wielkie emocje. Przedszkolaki  mogły sprawdzić swoje siły i kondycję fizyczną startując w różnych konkurencjach. Ogromne brawa dla wszystkich uczestników, którzy bawili się świetnie, a przede wszystkim na sportowo i  dzięki nim te zawody były bardzo udane i na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Na zakończenie Olimpiady wyłoniono zwycięzców,  wszystkie drużyny otrzymały dyplom oraz nagrody.                          

 Dziękujemy.