ZABAWA W KUCHARZY

ZABAWA W KUCHARZY

24 stycznia 2023

W naszym przedszkolu pieczenie to już tradycja. Dzieci uwielbiają bawić się w małych kucharzy. Przedszkolaki piekły i dekorowały już pierniki, teraz przyszedł czas na babeczki. Dzieci z grupy Biedronki 24 stycznia 2023r. podjęły się tego zadania. Zaczęło się od przygotowań: mycie rąk, zapoznanie z produktami, a potem wielkiego pieczenia babeczek.

Dzieci  z pomocą pań mieszały składniki oraz nakładały ciasto do foremek. Babeczki upieczone i wystudzone zostały udekorowane przez przedszkolaki. Była to nie tylko wspaniała zabawa w cukierników, ale i cenna lekcja zawodu, a dla zadowolenia podniebienia  dzieci odbyła się degustacja słodkości.

Pieczenie i własnoręczne dekorowanie przygotowanych smakołyków sprawiło dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu.