ZABAWY PODCZAS ZIMOWEGO  DYŻURU

ZABAWY PODCZAS ZIMOWEGO DYŻURU

14 stycznia 2021

 

 

 

Zimowy dyżur to czas odpoczynku, beztroskich zabaw i realizacji ciekawych pomysłów.
W tych dniach do przedszkola uczęszczała mniejsza grupa naszych podopiecznych, którzy brali udział w wielu ciekawych zabawach: w doświadczeniach z wodą, we wspólnych zabawach zakończonych słodkim upominkiem, Wszyscy z utęsknieniem czekamy na śnieg, a tu jak niespodzianka jest…!

Znalezione obrazy dla zapytania śnieg obrazek Pani wychowawczyni przypomniała zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Postanowiliśmy ulepić bałwana , mogliśmy lepić z niego kulki śniegowe i powstało wiele innych wytworów. Zabawa nim była wspaniała, mogliśmy poczuć zimę. Takie zabawy rozwijają wyobraźnię i kształtują sprawność motoryki małej. Bawiliśmy się świetnie. Dzieci w pozostałych dniach dyżuru brały udział w doświadczeniach z wodą, uczestniczyły we wspólnych zabawach zakończonych słodkim upominkiem, oddały się również twórczej aktywności plastycznej, tworząc „zimowy obrazek z nietypowych, wyszukanych materiałów plastycznych” oraz słuchały różnych bajek.

Dzieci w trakcie zimowego dyżuru przeniosły się w krainę fantazji i wyobraźni, odgrywały bajkowe role i wesoło spędzały ze sobą czas…