PIECZEMY  ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

16 grudnia 2020

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Dzisiaj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.

16 grudnia dla dzieci 4-5-6 letnich z grupy ,,PSZCZÓŁKI’’ był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszej pani kuchareczki pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Końcowym etapem będzie ich ozdabianie .