ZAPACHY I SMAKI JESIENI

ZAPACHY I SMAKI JESIENI

7 października 2022

W tym tygodniu dzieci z grupy Mrówki różnymi zmysłami poznawały, badały dary jesieni z sadu. Dzięki  zmysłowi wzroku dostrzegły wygląd zgromadzonych owoców, ich wizualne różnice i podobieństwa. Zmysł dotyku pozwolił ocenić kształt, fakturę i wielkość. Natomiast zmysł węchu pomógł zróżnicować zapachy delikatne i intensywne. Jedne i drugie zapachy dzieci określiły jako bardzo przyjemne. Na koniec tygodnia Mrówki miały możliwość zbadania owoców, poza zmysłami wcześniej wymienionymi, zmysłem smaku  i wykonały sałatkę owocową. Pamiętały o zasadach higieny oraz były bardzo ostrożne podczas krojenia owoców. Jak same stwierdziły: to były najsmaczniejsze zajęcia w tym roku„. 

 Tu na pochwałę zasługuje Piotrek, który wiedział, że smak ( różne smaki ) odczuwamy dzięki kubkom smakowym znajdującym się na języku.