WIOSENNY OGRÓDEK

WIOSENNY OGRÓDEK

19 marca 2021

 

   Przez szereg różnorodnych zajęć  teoretycznych i praktycznych nasze przedszkolaki pogłębiały wiedzę i przekonanie o zaletach zdrowego odżywiania.  Miały okazję obejrzeć przedstawienie np. „Pan Zdrówko nam powie jak dbać o zdrowie”, wysłuchać niejedno opowiadanie, wiersz czy bajkę . Te cenne informacje i wiadomości dotyczące zdrowego trybu życia i odżywiania, a przekazywane w atrakcyjnej dla dzieci formie oraz przedwiośnie  to doskonały czas, aby pomyśleć o założeniu zielonego ogródka w sali.

Głównym celem działania było utworzenie hodowli znanych roślin, w tym nowalijek. Przedszkolaki z grupy ,, Pszczółki’’ sadziły m.in. cebulę, pietruszkę oraz siały rzeżuchę. Dowiedziały się, że roślinom do życia potrzebna jest ziemia (w przypadku rzeżuchy – wata), słońce, woda i odpowiednia temperatura.

Mali ogrodnicy mieli różne zadania do wykonania: jedni przygotowywali ziemię, inni siali lub wsadzali roślinki, a jeszcze inni podlewali. Dzięki temu wszyscy zobaczyli, jak wygląda praca grupowa, i jak jest ważne dobre wykonanie powierzonego zadania, aby ich „ogródek” mógł rozkwitać.  Przedszkolaki zapewniły również, że będą dbały o nasz kącik, doglądały i podlewały rośliny, aby potem móc zajadać nowalijki z naszej wspólnej hodowli, które będą źródłem witamin na kanapkach. Po ukończeniu zadania dzieci z dumą patrzyły na efekty swojej pracy.

Życzymy powodzenia naszym małym ogrodnikom! Trzymamy kciuki za tych, którzy zechcą tworzyć swoje ogródki w domu. Po takiej praktyce, jaką miały dzieci w przedszkolu, nikt nie powinien mieć problemu z wykonaniem tego zadania u siebie, zwłaszcza, że do pomocy można poprosić swoich domowych opiekunów.

A to  efekty przedszkolaków z wcześniej zdobytych wiadomości i  doświadczeń.