11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2023

,, JEST TAKIE MIEJSCE NA MAPIE ŚWIATA – POLSKA!

TO MOJE MIEJSCE, TUTAJ MOCNIEJ MI BIJE SERCE! ‘’

Dziś w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.                   10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup ubrane w odświętne stroje oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z Kółka Teatralnego. Na koniec uroczystej akademii jak co roku – Nasze Przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z dumą odśpiewaliśmy hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”  o godz. 11.11, pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od kilku dni: obejmowały naukę hymnu (w starszej  grupie), a także wykonanie flagi biało- czerwonej. Przedszkolaki podczas zajęć poznawały symbole narodowe,  a także zapoznały się z historią swojego kraju m.in. w formie prezentacji multimedialnych. Dzieci z wszystkich grup wykonały również piękne prace plastyczne związane z Polską.                          To były piękne i wzruszające chwile. Piękna kolorystyka sprawiła, ze w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera.            Było dostojnie, wytwornie, spokojnie…     Brawo mali Polacy!!!   Jesteśmy z Was dumni!                                                                                         Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.