Adwentowe Czytanie – czyli  Baśnie  Pod Choinką.

Adwentowe Czytanie – czyli Baśnie Pod Choinką.

6 grudnia 2019

Drugie spotkanie kwartalne z bibliotekarkami w naszym przedszkolu odbyło się 6 grudnia 2019 roku, z okazji Mikołajek, panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie filii w Wylatowie i Szkoły Podstawowej w Wylatowie w towarzystwie uczniów klasy VIII SP w Wylatowie.                                                                                                               Dzieci wysłuchały opowieści o czasie  adwentu, oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia i o Mikołajach.W ramach ,,Adwentowego Czytania ” dzieci poznały wiersze: ,,O św. Mikołaju” i ,,Choinka” dzieciom oraz opowiadanie ,,Dzielny reniferek”. Starsi koledzy zaprezentowali dzieciom książki o Mikołajach i Bożym Narodzeniu pochodzące ze zbiorów biblioteki szkolnej, filii biblioteki publicznej i Oddziału dla Dzieci MBP w Mogilnie.                                                              Dzieci chętnie oglądały przyniesione książki i słuchały świątecznych opowieści.