GDY DO PRZEDSZKOLA MASZERUJĘ, ZASADY BEZPIECZEŃSTWA ZACHOWUJĘ

GDY DO PRZEDSZKOLA MASZERUJĘ, ZASADY BEZPIECZEŃSTWA ZACHOWUJĘ

29 września 2022

 

Temat bezpieczeństwa jest nieustannie poruszany na zajęciach w naszej placówce. W celu uatrakcyjnienia zajęć nauczycielki organizują spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu. Tym razem w dniu 29.09. 22r. odwiedził nas Komendant Straży Miejskiej, który z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy. W spotkaniu wzięły udział obydwie grupy przedszkolne. Gość opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską oraz omówił elementy swego munduru. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Pan Komendant  w prosty sposób omawiał i analizował tematy dotyczące bezpieczeństwa na drodze, np. prawidłowego poruszania się po chodniku, bezpiecznego przejścia przez jezdnię oraz zachowania w miejscu publicznym. Ćwiczenia prawidłowego przechodzenia przez jezdnię w miejscach bez sygnalizacji świetnej przedszkolaki prezentowały perfekcyjnie. Wszystkie konkretne zdarzenia i sytuacje na drodze omawiane były na konkretnych przykładach, dzięki czemu dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz chętnie włączały się odpowiadając na pytania, czy wykonując różne ćwiczenia.

Ważnym elementem spotkania była dyskusja na temat, co to są elementy odblaskowe i dlaczego trzeba je nosić, zwłaszcza w okresie od późnej jesieni i wczesnej wiosny, albo w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznej atmosferze.

W podziękowaniu za atrakcyjne zajęcia i  miłą atmosferę przedszkolaki i nauczyciele podziękowali Komendantowi oraz zaprosiły na kolejną wizytę.