BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

28 września 2023

         Od najmłodszych lat dzieci edukuje się w zakresie bezpieczeństwa, w tym bezpiecznej drogi do  przedszkola. Policja jako formacja stojąca na straży prawa i bezpieczeństwa obywateli w ramach prowadzonych działań profilaktycznych przekazuje wiedzę o zagrożeniach i sposobach przeciwdziałania niebezpieczeństwu poczynając od przedszkolaków aż do seniorów.                                                                                                                                                                          Dnia 27 września 2023 r. Nasze Przedszkole zorganizowało spotkanie z Panią Policjantką z Komendy Policji w Mogilnie. Na spotkaniu poruszone zostały zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa w drodze do przedszkola oraz na przejściu dla pieszych, niebezpieczeństw w środowisku przedszkolnym i poza przedszkolnym, a także utrwalenie numerów alarmowych. Oprócz tego przedszkolaki posiadły wiedzę na temat właściwego zachowania w sytuacjach mogących zagrażać ich bezpieczeństwu w kontaktach z obcą osobą lub ze zwierzętami. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta Ponadto dzieci dowiedziały się, jakie zasady obowiązują podczas jazdy samochodem i przy przewożeniu dzieci. Policjantka podkreśliła jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe w obszarze bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Na koniec spotkania  Pani Magda przeczytała bajkę o Policjantce Kici Koci oraz wręczyła przedszkolakom odblaski. Udział w spotkaniu przyczynił się do wzrostu świadomości wśród dzieci na temat zagrożeń w codziennym życiu. Dziękujemy Pani Policjantce  za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.