ZAJĘCIA W GRUPIE ŻABKI

ZAJĘCIA W GRUPIE ŻABKI

16 listopada 2023

         

 

 

 

 CIASTO  MARCHEWKOWE  W  WYKONANIU  NAJMŁODSZYCH  PRZEDSZKOLAKÓW

 

 24.10.2023r. w naszym przedszkolu  na zajęciach w grupie  Żabki  odbyło się wielkie pieczenie ciasta marchewkowego. Na początku  dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu ciast, aż w końcu przystąpiły do dzieła – ubijały, dodawały przyprawy i inne składniki oraz dokładnie mieszały. Gotowe ciasto zostało wyłożone na blaszkę i wstawione do piekarnika. Już po kilku minutach po wszystkich pomieszczeniach rozchodził się niesamowity, kuszący zapach. Maluchy nie mogły doczekać się, kiedy rozpoczną konsumpcję. Po upieczeniu ciasta i jego wystudzeniu nadszedł oczekiwany przez dzieci moment – wszyscy próbowali, czy ciasto się udało. Oczywiście ciasto udało się i smakowało wybornie!

 

WYCIECZKA DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO

W dniu 25.10.2023r.  dzieci z grupy  Żabki poszerzały wiadomości o owocach i warzywach, dlatego wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego. Przedszkolaki z wielką radością oglądały, rozpoznawały wybrane warzywa i owoce na stoiskach, utrwalając przy okazji ich nazwy.

 

SPRAWNE PALUSZKI, POMYSŁOWA  GŁÓWKA

W dniu 16 listopada 2023r., dzieci z grupy Żabki, podczas zajęcia  plastycznego  modelowały z masy solnej na temat dowolny. Na zajęciu  poznały nową technikę plastyczną i ćwiczyły sprawność paluszków.