DBAJMY O PSZCZOŁY

DBAJMY O PSZCZOŁY

21 maja 2021

 

Albert Einstein napisał bardzo mądre słowa ,, Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie roślin, to nie będzie zwierząt”.

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół , a 8 sierpnia obchodzą swoje święto w Polsce – Wielki Dzień Pszczół. Celem tych świat jest podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na występujące wobec nich zagrożenia we współczesnym świecie.

W związku z tym z tym świętem dzieci z grupy ,, Pszczółki’ 20 i 21 maja siały i sadziły na terenie przedszkola kwiaty miododajne oraz takie, które zwabiają motyle. Jak przystało na ,, Pszczółki” wszyscy byli bardzo pracowici.