DOKARMIAMY PTAKI

1 grudnia 2023

Śnieg  zasypał pola, lasy.

Dokąd lecą głodne ptaki?
                              Kto je karmi po zamieci?

Kto?

Wiadomo – dzieci!

Późna jesień i zima to czas kiedy wiele osób decyduje się na dokarmianie dziko żyjących ptaków. Przy niskich temperaturach i opadach śniegu zaleca się dokarmianie ptaków, ponieważ w takich warunkach ptakom trudno samodzielnie zdobywać pożywienie, a zapotrzebowanie energetyczne w tym okresie jest wyższe.

Dlatego nasze przedszkolaki w dniu 1 .12.2023r. wyszły do ogrodu , zawiesiły karmnik i wsypały ziarenka. Dzieci zgodnie obiecały, że  będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmnikach oraz zawieszą nowe . Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.