DZIEŃ BABIEGO LATA

DZIEŃ BABIEGO LATA

17 października 2022

JAK POKOCHAĆ PAJĄKI ?

W lesie, w parku, na łące, a czasami nawet w domu pełno jest tych małych zwierząt. Stykamy się z nimi na co dzień, może warto więc poznać je dokładniej?

Czym się żywią? Czy są pożyteczne, czy szkodliwe? Czy trzeba się ich bać? A może warto się z nimi zaprzyjaźnić?

Wszystko zaczęło się w dniu 17 października 2022r. od obserwacji  w  grupie Biedronki. Dzieci poszukiwały pajęczyn i pająków schowanych wśród roślin w ogrodzie. Przedszkolaki  bardzo szybko dostrzegły, że różne pająki robią różne pajęczyny. Najbardziej podobały im się te największe, tkane z wielką precyzją tzw. pajęczyny koliste.

Dowiedziały się także, co to znaczy „babie lato” – to pajączkowa „młodzież” szuka sobie schronienia przed zbliżającymi się chłodami podróżując tymi wyjątkowymi samolotami.
Kolejnym etapem zgłębienia dziecięcej wiedzy pajęczej były oczywiście zabawy. Biedronki z zapałem tkały pajęczyny, przyklejały „nóżki” do pajęczego brzuszka (pamiętając oczywiście, że ma ich być osiem) lepiły z masy solnej.

Pajączkowe zabawy bardzo przypadły przedszkolakom do gustu. Może dla wielu była to miła forma oswajania strachu przed tymi zwierzątkami.