DZIEŃ: DZIECKA ORAZ  URODZIN MISIÓW I WIEWIÓREK

DZIEŃ: DZIECKA ORAZ URODZIN MISIÓW I WIEWIÓREK

1 czerwca 2022

Dzień Dziecka czyli Dzień Człowieka… tak powiedziałby nam Janusz Korczak – wybitna osobowość, która dziecko stawiała ponad wszystko. Dlatego też corocznie obchodzone Święto Dnia Dziecka jest dla nas tak wyjątkowe… bo obchodzą go wszyscy, zarówno ci duzi jak i mali.

W tym roku  właśnie 1 czerwca 2022r. zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu  Dzień: Dziecka oraz Urodzin Misiów i Wiewiórek . Wspólne świętowanie  rozpoczęliśmy zabawą na świeżym powietrzu, którą poprowadziły wychowawczynie grup . Dzieci chętnie uczestniczyły w każdej zaproponowanej aktywności, począwszy od zabaw ze stopami, ławką, obręczami i kolorowymi piłeczkami po wspólny taniec i śpiew . Następnie na naszych przedszkolaków czekały inne, wspaniałe  atrakcje i niespodzianki takie jak: teatrzyk w wykonaniu rodziców z ,,Twórczego Klubu Rodziców’’ pt. ,, Festyn Kacpra’’, spotkanie z Panią Barbarą Lech – radną Rady Miejskiej w Mogilnie, która przeczytała bajkę oraz podarowała dzieciom upominek, puszczanie baniek mydlanych, dmuchanie świeczek urodzinowych  oraz dwa torty urodzinowe  dla dzieci z grup:  Misie i Wiewiórki. Po zjedzeniu tortu i krótkim odpoczynku dzieci kontynuowały zabawę spędzając czas na przedszkolnym ogródku, gdzie czekała na nich kolejna niespodzianka, a było to spotkanie ze strażakami  OSP Wylatowo. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego, rozwijały wąż, podlewały wodą trawę.  Na zakończenie obchodów Dnia Dziecka i Urodzin Grup każdy przedszkolak otrzymał mały upominek. Z pewnością był to dzień  wyjątkowy,  pełen szczególnej radości i niezapomnianych wrażeń wśród najmłodszych! Całe świętowanie upłynęło nam pod hasłem uśmiechu i niekończącej się ZABAWY!