Historyczne IX Dni Wylatowa

30 czerwca 2018

30.06.2018r. świętowano  IX  Dni  Wylatowa. W  tym   roku  była  to  uroczystość  wyjątkowa, bowiem  nawiązywała  do  100 rocznicy  odzyskania  przez  Polskę  Niepodległości. Jest  to realizacja  pierwszej części  projektu ,, Radosna Niepodległa”. Świętowanie  rozpoczęło  się  mszą  św. w  kościele  Św.Piotra i Pała  w  Wylatowie. Po  nabożeństwie przystrojonymi  ulicami przeszła  defilada  razem  z  marszałkiem  Piłsudskim, który   jechał   konną  bryczką. Na  scenie  przedszkolaki  z  Wylatowa  przedstawiły  inscenizację ,,A, to Polska  właśnie” oraz  zaprezentowały  się  w tańcu. Na  koniec  zatańczyliśmy  poloneza.Taneczny  korowód  utworzyli  uczniowie  szkół, przedszkola, przedstawiciele  władzy  lokalnej, rodzice, dziadkowie  oraz inne  osoby z  naszej   gminy.