II Bielickie Dożynki Młodzieżowe

II Bielickie Dożynki Młodzieżowe

26 września 2019

Dnia  26  września 2019 r.w Zespole Szkół w Bielicach odbyły się II Bielickie Dożynki Młodzieżowe. Było to już kolejne tego typu święto,które miało na celu kultywowanie wśród młodzieży prastarego obrzędu.                                                        W dożynkach uczestniczyli m.in. Dariusz – Wicestarosta Kurzawa – Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marian Mikołajczak – Wicestarosta Mogileński, Paweł Molenda – Przewodniczący Rady Miejskiej w Mogilnie,Mariusz Pisuła – p.o.Naczelnika Wydziału Oświaty, Wychowania,Kultury.Kultury Fizycznej i Sportu.  Podczas tegorocznego święta Dyrektor przybliżył zgromadzonym gościom,nauczycielom i uczniom historię zwyczaju dożynek,a występ zespołu ,,Kalina” z Chabska pozwolił stworzyć pełny obraz najważniejszych wartości i tradycji naszego regionu.                                                                                                                                                                              W czasie bielickich dożynek zorganizowano szereg konkursów. A dodatkową  atrakcją były występy artystyczne dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy dożynek świetnie  bawili się na przedstawieniu naszych przedszkolaków(dzieci sześcioletnich) , które było doskonałym czasem aby wprowadzić innych w świat pracy: rolnika,młynarza,piekarza oraz podkreślić wartość chleba w życiu człowieka.Również swoje  zdolności taneczne zaprezentowały na  scenie 5-latki w tańcu ,,Krasnoludki sprzątają świat”. Wszystkim bardzo się podobało, zostaliśmy obdarowani mnóstwem prezentów. Szczęśliwi z nagrodami wróciliśmy do przedszkola.