Jasełka i Wigilia u Delfinków.

Jasełka i Wigilia u Delfinków.

19 grudnia 2019

Gwiazda błyszczy nad stajenką, drogę światłem znaczy każdy człowiek dobrej woli Boga dziś zobaczy. A co się w stajence zdarzyło, ile gości do niej przybyło? W Jasełkach dzieci 6-letnie o tym opowiedziały rodzicom i zaproszonym gościom. Do Szopki Jezusa oprócz Józefa i Maryi przybyli również aniołowie, pastuszkowie oraz Trzej Królowie z darami dla Bożej Dzieciny. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi. Bo jest to Dzień Radości, Pojednania i Życzliwości. Wśród zaproszonych gości byli: radna Rady Miejskiej w Mogilnie i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi ,, Promyk Nadziei” w Żabienku, prezes Stowarzyszenia ,,Impuls” w Wylatowie oraz prezes OSP w Wylatowie. Po występie goście obdarowali dzieci słodkimi prezentami. A tuż, tuż za drzwiami czekał już na dzieci wyczekiwany gość czyli Gwiazdor, który przyniósł dla każdego dziecka prezent.