JASEŁKA W WYKONANIU GRUPY  LISKI

JASEŁKA W WYKONANIU GRUPY LISKI

19 grudnia 2023

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Jednym z pięknych zwyczajów, które towarzyszą tym świętom, są Jasełka – opowieść o narodzinach Pana Jezusa. Ta urocza tradycja wpisana jest w kalendarz świątecznych wydarzeń już od wielu lat.19 grudnia 2023 roku nasze przedszkole  zamieniło się w magiczne miejsce, gdzie dzieci z grupy „Liski wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe pt. ,, Pokłońmy się Jezuskowi ”. Przedszkolaki, na moment, przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pastuszków, królów. Przeniosły zgromadzonych gości  w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentując nie tylko umiejętności aktorskie, ale również recytatorskie, wokalne i taneczne. Całe przedstawienie uzupełniły piękne kolędy, pastorałki, układ taneczny oraz świąteczna dekoracja sali, tworząc niezapomniany klimat. Po pięknym występie grupy starszaków  przybył  Gwiazdor i rozdał  prezenty. Śmiechu i zabaw było, co nie miara. Na zakończenie, dzieci wraz ze swoimi rodzicami i zaproszeni goście: Barbara  Lech – Radna Rady Miejskiej w Mogilnie, Sylwia Kulas – Sołtys wsi Wylatowo oraz Przemysław Franek – Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. Ap. Piotra i Pawła udali się na świąteczny poczęstunek, podczas którego atmosfera radości i wspólnego świętowania utrzymywała się nadal. To niezapomniane wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców, zaproszonych gości  oraz pracowników przedszkola  jako wyjątkowy moment w magicznym czasie świąt Bożego Narodzenia.